Etkinlik Hakkında

Doğanın iyiden iyiye canlandığı şu günlerde çadırlarımızı alıp Trakya’nın akciğerleri Istrancalar’a doğru yola düşüyoruz.

Ciğerlerimizi Istrancalar’ın temiz havası ile dolduracağımız etkinlikte küçük çaplı doğa yürüyüşleri ve fotoğraf safarileri imkanımız da olacak.

Ayrıca etkinlik süresince üyemiz ve Dağcılık İl Temsilcisi Sebahattin Akdağ tarafından çadır kurma ve toplama, kampçılık faaliyetleri, hiking ve trekking üzerine eğitimler verilecektir

NOT 1: Etkinliğe katılım sınırlı sayıda olmakla birlikte çadır ve kamp koşullarına ayak uydurabilecek katılımcıların kayıt yaptırması gerekmektedir.

NOT 2: Etkinlik için ulaşım katkı bedeli talep edilir. Katılımcıların başta çadır, uyku tulumu ve mat olmak üzere gerekli çadırlı kamp donanımına sahip olması gerekmektedir.

NOT 3: Üye ve öğrencilere çadır, tulum ve mat imkanı sağlanacaktır. Çadır ve kamp malzemesi olmayanlar da başvurabilir ancak kayıt sırasında bunu not düşmelidir.

NOT 4: Kayıtlarımız 1 Nisan Pazartesi günü başlayıp 25 Nisan Perşembe günü saat 15.00’te sona erecektir.

NOT 5: Katılım için kontenjan sınırlıdır.

Derneğimizin 0538 816 73 33 numaralı telefonunu arayıp etkinliğe kayıt yaptırabilir ve etkinlik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etkinlik Detayları veya Bilet Noktaları

ETKİNLİK PROGRAMI

1. GÜN: Cumartesi sabah saatlerinde belirtilen noktadan hareketle Kırklareli'nin bir köyünde kahvaltı molası veriyoruz. Kamp alanımıza vardıktan sonra kısa bir eğitimle çadırlarımızı kuruyoruz ve renk cümbüşü eşliğinde bölgede keşif amaçlı bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Kamp alanımıza döndükten sonra hep birlikte akşam yemeğimizi hazırlamaya koyuluyoruz ve daha sonra güvenli bir noktada oluşturulacak kamp ateşinin etrafında çeşitli etkinlikler gerçekleştirip hikayeler anlatıyoruz :)

2. GÜN: Pazar sabahı günün aydınlanmasıyla birlikte yakın çevrede hem doğa yürüyüşü hem de fotoğraf safarisi gerçekleştirdikten sonra çayımızı demleyip kahvaltımızı ediyoruz. Etkinlik sorumlumuz tarafından doğa koruma bilincine yönelik verilecek bilgilendirme amaçlı eğitim sonucu çadırlarımızı topluyoruz ve motivasyonu arttırıcı doğa aktiviteleri düzenledikten sonra hep birlikte öğlen yemeğimizi yiyip binip dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda Kırklareli'nin Istranca eteklerine kurulu köylerin birinde çay ve fotoğraf molası sonrası Edirne'ye dönüyoruz.