Etkinlik Hakkında

Uğur Yücel, kendi kişisel tarihinden ülke tarihine yayılan hikayeler anlattığı ‘Azınlıkta Kaldık’ ile keyifli anlar yaşamanızı sağlıyor. Yücel, uzun zamandır duymadığımız lezzetli hicivler, hikayeler ile bizi yalnız bırakmamaya karar vermiş.

Oyuncu, yazar ve yönetmen Uğur Yücel dizilerde oyunculuğu ile etkisi alan sanatçılardan. Sinema kariyerindeki performansları ise çoktan unutulmazlar arasındaki yerini aldı. Verdiği röportajlarda artık sahnelerde olacağını söyleyen sanatçı, tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ın prömiyerini bir süredir yaşadığı kasabaya teşekkür niteliğinde, Ayvalık’ta yaptı. Sanatçı, yaklaşık 20 yıl önce oynadığı gösterisini güncelleyerek ‘30. Yıl Gösterileri’ adı altında Kerki Solfej yapımı ile sahneye taşıdı.

Su, sabun ve sandalye

Yücel’in yazıp yönettiği ve ‘sit down’ yapacağım dediği gösterisi suya sabuna dokunarak mizah ve kara mizah arasında salınıyor. İki bölümden oluşan gösteride sanatçı, kendi hayatından ülke gündemine uzanan çoğu neşeli, birazı hüzünlü olayları anlatıyor. Kuzguncuk, New York, ailesi, Ara Güler, Neyzen Tevfik, Süleyman Demirel, İlber Ortaylı ve Köşk Emin oyunda Yücel’in taklitleri, nefis anlatımı ile yer alıyor.

Oyunun tek kadını Bergen

Nezaketinden söylemese de Bergen’in platonik aşkını tüm çarpıcılığı ile anladığınız bölümde kendinizi İstanbul’da bir gece kulübünde buluyorsunuz. Tencere, tava ve boş su bidonundan oluşan enstrümanlarıyla müzik yapan sanatçının gösterisi izlenmeye değer.

Uğur Yücel, şifacı olduğunu bilmeyen bir şifacı.

Etkinlik Detayları veya Bilet Noktaları

1. Kategori - 83.25 TL
2. Kategori - 66.75 TL
***********************

- 6 yaş altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş ve üstü bilete tabidir.
- Etkinlik boyunca ses ve görüntü kaydı yapılacaktır. Organizatör ve sanatçı daha sonra bu görüntüleri katılımcılardan herhangi bir onayalmaksızın kullanma hakkına sahiptir.
- Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.
- Organizasyon firması etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.
- Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır.