Etkinlik Hakkında

Kongre Bildirgesi

Edirne’deki 13. Balkan İnsan Genetiği Kongresi’nin 17-20 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında hazırlanma sürecini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kongreye, görünür derneklerin sıkça olduğu, ancak sonuçta ortaya çıkan sorunların zor olduğu, İnsan Genetiği’nin çeşitli alanlarında uzmanlaşmış dört farklı ders başlığı ile başlayacağız.

Kongrenin ana konuları; Prenatal Tanı, Preimplantasyon Genetik Teşhisi, İnvaziv Olmayan Prenatal Tarama, Farmakogenetik, Genetik ve Kişiselleştirilmiş Tıp, Yetim Hastalıkları, Kanser Genetiği, Kompleks Genetik Hastalıklar, Omik Verileri ve Biyoinformatik araçlarını kapsayacaktır.

Programın içeriğini yalnızca bilimsel olarak çekici bulacağınızı değil, aynı zamanda tarihin birçok kültürüne ev sahipliği yapan sevimli ve şirin bir şehir olan Edirne’de olmanın keyfini çıkaracağınızı umuyoruz .

Türkiye Tıbbi Genetik Derneği Yönetim Kurulu ve Balkan Kongre Düzenleme Kurulu adına hepinizi Edirne’de görmekten mutlu olacağız ve bilimsel katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Etkinlik Detayları veya Bilet Noktaları